KAJ ZNAMO – 2. RAZRED

KAJ ZNAMO?

JUHU…POSTALI SMO DRUGOŠOLCI!!

V prvem razredu smo osvojili že kar nekaj začetniškega znanja o angleščini. Prve šolske ure pri angleščini smo preživeli ob plesu in petju že znanih angleških pesmic, ponovili smo tudi izštevanke.

Besedišče smo ponavljali in utrjevali ob različnih gibalnih igrah in igrah vlog v parih in v skupini. Tako smo se predstavili, spraševali po počutju, se zahvalili in opravičili ter uporabljali različne pozdrave. Ponovili smo poimenovanja za barve, števila, čustva, predloge, like … Oglejte si nas v GALERIJI.

Naučili smo se novo pozdravno pesem:

H-E-L-L-O (odmev),
this is, how we say hello (odmev)!
Move your feet to the beat (odmev).
Can you feel my heart beat (odmev)?

COLOURS

V angleški zgodbici WOW! SAID THE OWL smo spoznali zelo radovedno sovo, ki je ponoči spala, podnevi pa radovedno raziskovala svet. Ob zgodbici smo ponovili barve, se naučili spraševati po najljubši barvi in spoznali nekaj novih angleških besed.

Ob pesmici OWL SONG smo se prelevili v sove. Iz papirja smo izdelali sovice na palčkah (papirnate lutke). Z njimi smo zaigrali nekaj dialogov v angleščini. Oglejte si nekaj utrinkov v GALERIJI.

DRAGI STARŠI!

Kadar vas mali radovedneži pocukajo za rokav s polno mero navdušenja za angleščino, lahko ideje za skupni “english time” najdete na OXFORDOVI STRANI.
Vabljeni k nabiranju idej!

PARACHUTE GAMES

Pri naših urah je zelo malo sedenja, saj je potreba po gibanju pri učencih v nižjih razredih še zelo prisotna. Pri urah angleščine lahko gibalne igre odlično vključimo v pouk. Učenci poleg usvajanja angleščine razvijajo tudi gibalne sposobnosti. Gibalne aktivnosti ponavadi izvajamo v razredu, še bolje pa je, ko se odpravimo na šolsko igrišče.

Tokrat smo se igrali z BARVNIM PADALOM. Ob različnih zabavnih igrah so učenci ponovili osnovne barve, se orientirali v prostoru, utrdili že znane in spoznali nove angleške izraze (touch, run over/under, go under/over, run left/right, up, down, listen, walk …) ter sledili navodilom v angleščini.

When I say “UP” you lift the parachute high above…

One, two, three! Yellow changes places!

And then red … and blue … and green … Over and over again:) With lots of laughter and lots of fun!!

HALLOWEEN IS HERE AGAIN!

Konec oktobra smo praznovali praznik HALLOWEEN  in ugotovili, da zna biti »strašljivo« tudi zelo zabavno. V razredu smo si v soju svec ob poslušanju pravljice IN THE DARK, DARK WOOD pričarali temno, “strašljivo” vzdušje. BOO!!!

One, two,

the kids say BOO!
Three, four,
knock on the door.
Five, six,
a bag of tricks.
Seven, eight,
it’s getting late.
Nine, ten,
a dressed up friend – Halloween is here again!
                                                                                               (Tom Majer)

LET’S COUNT TO 20!

Ob pesmici LET’S COUNT TO 20 smo spoznali števila do 20. Da bi poimenovanje števil čimbolj utrdili, smo števila urili ob različnih zabavnih igrah v razredu: Bingo, Memory game, Magic bag, Calling out numbers, Numbers on my back, How many steps on the wall in še in še.

Kako smo se ob igranju zabavali si oglejte v  GALERIJI.